Co patří mezi světové trendy v bytovém designu?

Co patří mezi světové trendy v bytovém designu?

Sen o dokonalém bydlení má zcela určitě každý z nás. Pokud se podíváme na naše bydlení, velmi často je spíše koncepční, než trendy. Je to dáno tím, že mnoho Čechů se zkrátka bojí jedinečnosti a raději chtějí mít bydlení běžné, než unikátní. To však nijak nesouvisí se stylem našeho života, který chceme žít skutečně moderně. A protože víme, že vy jako naši čtenáři jste na tom úplně stejně, podíváme se na několik hlavních trendů, které nás v oblasti světového bytového designu rozhodně mohou zaujmout.

Inspiraci hledejte na severu

Je zajímavé, že i když se do interiérů pomalu dostávají stovky různých materiálů, stále zůstává jeden, který nikdy neomrzí. Je jím kousek přírody. A právě ten je trendem v mnoha severských zemích, hlavně potom v oblasti Skandinávie. Ačkoliv by se mohlo zdát, že je to spíše cesta do minulosti, opak je pravdou. Faktem sice zůstává, že je zde patrné inspirace tradičními postupy a řemesly. To je ale transformováno do současné moderní podoby. Lze tak v rámci některých prvků pozorovat skutečně nadčasové skvosty, které mohou minulost připomínat skutečně velmi vzdáleně. Nevěříte? Přesvědčte se o tom sami. Ti méně movití můžou zkusit třeba obchodní dům Ikea. Pokud to ale s interiérovým designem myslíte opravdu vážně, doporučujeme specializované prodejny.

Do popředí se dostává také elegance

Je to pečlivost, smysl pro detail, elegantní linie, stejně jako kvalita. To vše dnes také patří mezi současné světové trendy v oblasti bytového designu. A kde se právě s těmito dvěma můžeme primárně setkat? Jednou ze zemí je dnes oblíbená Itálie. Protože ta je v létě i oblíbenou turistickou destinací, doslova se nabízí možnost si odtud i nějaký zajímavý kousek přinést. Dodat samozřejmě musíme, že řada výrobců může eleganci a estetiku pojímat po svém, nechybí tak tradičnou kousky, stejně jako ty skutečně nadčasové, které vycházejí i z experimentální tvorby. Jejich cílem je především vyvolání kontrastů, ale nikoliv pobouření, nebo údiv.

Inspirujte se také zajímavými ilustracemi a hravostí

Že současný moderní styl rozhodně nemusí být nudný, to ukazují dvě západní země, a to konkrétně Francie a Španělsko. Zde je jasné patrné, co je aktuálně trendy. Jak už jistě tušíte, je to právě ona hravost, která vychází ze zajímavých ilustrací. Velkou výhodou tohoto trendu je to, že se mu dnes věnují stovky různých umělců. A to od těch největších a nejznámějších, tak po ty drobné. Výhodou je jistě to, že ani v jedné zemi nejsme nijak omezováni a tak lze v tomto stylu najít skutečně pestré unikáty, které zaujmou každého. Primárně to jsou především četné textilní doplňky, které v této oblasti designu současného Španělska a Francie jasně dominují.

A pokud máte rádi hravost, je určitě dobré se v rámci světových trendů podívat také za velkou louži. Konkrétně to jsou spojené státy, které si na ni také potrpí. Zde je určitě zajímavé porovnat tyto trendy s těmi skandinávskými. Za velkou loží totiž neustále letí možnosti spojené se zajímavými materiály. A tak se nedivte, pokud mnoha interiérovým prvkům bude vévodit plast – i když vy byste pravděpodobně neočekávali nic jiného, než dřevo. A to vše v rámci výstředních tvarů, které na někoho mohou působit přinejmenším zvláštně.