Co patří mezi zajímavé trendy v současném bydlení?

Co patří mezi zajímavé trendy v současném bydlení?

Bydlení je odnepaměti spjato s tím, po čem v životě toužíme. Zatímco v mladších letech ještě bydlíme u rodičů, jakmile jsme starší, je třeba se osamostatnit a najít si něco svého. Trendy, které v této oblasti však jsou, se poměrně zajímavě mění. Pokud máme být konkrétní, tak se na několik z nich podíváme.

Hledáme novostavby a menší dispozice

V minulosti bylo velmi oblíbené bydlet hlavně v domě, a to co možná největším. Dnes jsou však dané domy téměř neprodejné, jelikož málokdo chce bydlení přesně takové. Pokud se podíváme na to, co je dnes hitem, jsou to spíše menší byty. Ty jsou spojovány s novostavbami a řadou developerských projektů. Pokud se podíváme konkrétně, tak ty dnes vyrůstají ve většině měst naší země. A v celé řadě z nich jsou ještě před postavením byty velmi rychle prodávány. Dané bydlení je totiž spojeno s velkou pohodou, kdy vše zajišťuje externí firma, a to od údržby zeleně, až po úklid společných prostor. Můžeme tak bydlet pohodlně a jednoduše.

Trendem posledních let je ale i vyhledávání menších dispozici. Mnoha rodinám dnes bez problémů stačí jenom dvě nebo tři místnosti + samozřejmě kuchyně. Zajímavé je také to, že ta už dávno není místností uzavřenou. Dnešní moderní člověk má rád společnost a rád je v kontaktu s ostatními lidmi. I proto jsou oblíbené dispozici typu „+kk“. Jedná se o takové řešení, v rámci kterého je kuchyně propojena s obývacím pokojem. Díky tomu lze připravovat jídlo a přitom být v kontaktu s hosty, nebo také s rodinou.

Hitem jsou i pasivní a nízkoenergetické domy

Dnes je trendem i ochrana přírody, stejně jako snaha o to, šetřit na mnoha místech. Moderní člověk si sice chce užívat života ve všech směrech, což ale neznamená, že musí vynakládat velké peníze za bydlení. I proto jsou dnes hitem takzvané pasivní, nebo také nízkoenergetické domy. Jejich koncept je jasný. Cílem je jediné, a to vytvořit takový objekt, který spotřebuje co možná nejméně energie. A to jak na běžný provoz, tak hlavně v oblasti vytápění.

Velmi často jde o doby, které mají řízený systém ventilace, kdy není třeba otevírat okna. Stejně tak jde o domy, které mají velmi dobrou izolaci a tak teplo drží tam, kde má být. Využívají ale třeba i tepla odpadního, stejně jako slunečních paprsků k tomu, aby bylo vytápěno. To vše vede k tomu, že náklady hlavně na zimní sezony jsou o desítky procent nižší, než u běžné nemovitosti – ať už u domu, nebo u bytu.

Financování? Nejlépe hypotékou

V oblasti bydlení platí i to, že se často nebojíme investovat do dražších objektů, jelikož nám mohou přinášet jistotu budoucích úspor. A to jak na energiích, tak i v tom, že nebude třeba brzkých oprav. A jaká je dnes nejběžnější možnost financování, která se k modernímu životu váže? Rozhodně není žádným překvapením, že je to právě hypotéka. Dnes nejvyužívanější a nejvíce doporučovaná půjčka. Ideální samozřejmě je, pokud je přímo spjata s bankou. Ty mají nejvýhodnější úrokové sazby na trhu.

Jaké jsou trendy současného životního stylu?

Jaké jsou trendy současného životního stylu?

Myslíte si, že žijete skutečně moderní život? Ten mlže souviset s celou řadou oblastí, které jsou spojeny nejenom s trendy, ale i s jasně danými směry. Pokud vás tedy zajímá, podle čeho se může poznat, že žijete opravdu moderní život, pojďte se na několik aktuálních trendů také podívat.

Vede hlavně zdravý životní styl

Tím hlavním trendem současného moderního života je určitě zdravý životní styl. Za ním se může skrývat celá řada věcí. Někteří tvrdí, že je to jenom raw strava, další zase, že základem trendů je veganství. My jsme však v tomto směru mnohem otevřenější, a to v rámci celé redakce. Mnohdy totiž stačí hlavně zdravá, především potom chutná strava. Pokud je to dodrženo, nemáme se zdravým životním stylem problém. Samozřejmě s tím souvisí i to, že je třeba zapomenout na vše nezdravé, a to od smažených jídel, přes různé fastfoody, až po různé pochutiny.

Kromě správné stravy je trendem současného zdravého životního stylu rozhodně také pohyb. Ostatně stačí se podívat kolem sebe. Třeba na tolik oblíbené cyklostezky. A co na nich uvidíte? 5adu lidí nejenom na kolech, ale třeba i na kolečkových bruslích, nebo také celá řada běžců. To vše se zdravým životním stylem přímo souvisí.

Návštěvy divadel i restaurací

Současný moderní člověk by se také neměl bát utrácet. A to za věci, které ho zajímají. Hlavní oblastí by měla být především kultura. Je to jak samotné divadlo, tak i třeba kino, návštěva koncertu, nebo jakékoliv jiné kulturní akce. Třeba výstavy. Možností je v daném směru více než dost a tak si každý může najít přesně tu, která ho zajímá. A protože v naší redakci máme různé zájmy. Jasně jsme se shodli na tom, že prioritou pro každého by mělo být to, aby ho daná událost zajímala. Neměl by na ní chodit jenom proto, že mu to někdo řekne.

Se zdravým životním stylem dnes souvisí také návštěvy restaurací. Gastronomie je v posledních letech hlavně u nás na vzestupu a tak si řada lidí dokáže užívat i jídla. A to je mnohdy skutečným zážitkem, na který je třeba si vyčlenit čas. Pracovní obědy, stejně jako romantické večeře by dnes měli patřit mezi něco, co moderní člověk dělá.

I v oblasti módy jsou jasně dané trendy, které je třeba dodržet

Není nic unikátního ani nového, že trendy byly se světem módy spjaty odnepaměti. Vzhledem k tomu, kolik je však na našem trhu značek a výrobců, už nejde tak do detailu dodržovat to, co nosit a co naopak nenosit. Přesto se ale několik směrů zachovalo. Patří sem nejenom nutnost obléknout se s ohledem na konkrétní událost. Je to i nutnost být oblečený skutečně elegantně, a to za všech okolností. Patří k tomu i úprava našeho zevnějšku. To připomínáme hlavně mužům, jelikož u žen je v tomto směru jasné, co mají dělat. Pozor však na jedno. Úpravou našeho zevnějšku bychom neměli sklouzávat k metrosexualitě. Takto moderní člověk rozhodně vypadat nemá – tedy alespoň takto jsme se na tom shodli v našem týmu. Potvrdily to jak ženy, tak i mužská část.