Jaké léky je dobré mít doma?

Jaké léky je dobré mít doma?

Pokud jsme nemocní, je jasné, že navštívíme lékaře. Je ale také dobré vědět, že u mnohých nemocí si můžeme pomoci jednoduše sami. Jak? Stačí mít v lékárničce několik nezbytných léků. A jelikož jsme v rámci naší redakce udělali velký průzkum toho, kdo jaké používá a má, přinášíme vám soupis těch, které by rozhodně neměly chybět ani ve vaší domácí lékárně. Jedině tak budete moci proti mnoha zdravotním problémům bojovat jednoduše sami, svépomocí.

Nejdůležitější je utlumit bolest

Pokud jsou v rámci zdravotního hlediska problémy, které mohou trápit každého z nás, jsou jistě spojeny především s bolestí. I proto je dobré mít jako základ lékárničky právě tyto produkty. Dnes je většina z nich určena k volnému prodeji a to za poměrně příznivé ceny. Máme-li být konkrétní, rozhodně by neměl chybět jak známý růžový Ibalgin, tak i Paralen. První jmenovaný dokáže pomoci na bolesti v mnoha oblastech, zatímco druhá možnost se hodí hlavně ve chvíli, kdy je bolest spojena třeba s teplotami.

Pokud o bolesti mluvíme, může se projevit i jinak, než tím, že nás bolí třeba hlava, oblast břicha, popřípadě i zuby. Jsou totiž i situace, kdy se můžeme spálit. A to nejenom o horký sporák nebo hrnec, ale mohou nás spálit také sluneční paprsky. I proti této bolesti je třeba bojovat. Hodí se klasika, a to v podobě Panthenolu. Též je možné nahradit ho různými krémy, které také dokážou naši pokožku zklidnit, stejně jako dokážou také pomoci k její regeneraci.

Nevolnost a další žaludeční a střevní problémy

Z jídla, z nápojů, stejně jako třeba i z jiného prostředí. Z toho všeho můžeme mít různé žaludeční problémy. A proti těm je dobré bojovat také. Nejlepší cestou jsou různé přípravky a léky na nevolnost, které pomohou zklidnit i náš žaludek. Ten ale může být podrážděný i z mnoha jiných důvodů. Patří sem třeba cestovní nevolnost. Na tu je odnepaměti používán takzvaný Kinedryl. A proto je dobré i ten mít připravený jak v naší domácí, tak samozřejmě i v naší cestovní lékárničce. Chybět by ale neměly také léky na průjem. I ty mohou souviset jak s nevolností, tak se žaludečními problémy. Kromě těch univerzálních, jako je živočišné uhlí to ale může být i řada jiných. A to třeba konkrétních preparátů, které jsou určeny na průjem cestovatelský.

Myslete i na své alergie

Alergie jsou dnes stále velkým problémem u celé řady lidí. Pokud jste i vy alergičtí, stejně jako většina naší redakce, doporučujeme proti tomu něco dělat. Společně jsme se shodli hned na trojici nezbytných léků, které byste měli mít bezpodmínečně u sebe. Tím prvním jsou prášky na alergii, tedy oblíbený Zyrtec, stejně jako třeba Claritine. Oba dokážou vcelku dobře zamezit samotným potížím, které jsou spojeny s alergeny, které se vyskytují běžně v prostředí.

Dobré je ale myslet i na sprej do nosu. Ten tak pomůže nejenom ulevit v případě, kdy máte nos ucpaný. Má totiž i další pozitivum, které souvisí s tím, že dokáže ulevit od rýmy. Třetím přípravkem by měly být kapky do očí. Jejich zarudnutí je totiž také jedním z hlavních příznaků alergické reakce. Nehledě na případnou bolest.